Haber

Georgia Mahkemesi, Trump Aleyhindeki İddianamenin ‘Kaza’ Olduğunu Savundu

YENİ ABD eski Başkanı Donald Trump’a karşı dördüncü davanın açıldığı Georgia’daki Fulton Bölge Mahkemesi, Trump’a yönelik suçlamaları içeren belgenin dolaşıma girmesini “kaza” olarak nitelendirerek, bunun “örnek kurmaca bir çalışma belgesi” olduğunu savundu. yalnızca sistem testi için kullanılır.

Fulton Katibi, Reuters haber ajansının Fulton Bölge Mahkemesi internet sitesinde yayınlandığını ve daha sonra “açıklama yapılmadan” kaldırıldığını iddia ettiği iki sayfalık belgeyle ilgili dün yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada, söz konusu “kazayı” öğrenen Yüksek ve Sulh Ceza Mahkemeleri Fulton Bölge Katibi Che Alexander’ın söz konusu belgeyi derhal ortadan kaldırdığı ve ardından gerçek olmayan “hayali” bir belgenin bulunduğunu basına bildirdiği belirtildi. tiraj ve geniş heyet şu anda herhangi bir iddianame döndürmedi. .

Açıklamada, “Maalesef vaka çalışması belgesi, iddianame gibi görünen ancak aslında sadece hayali bir belge olan dosyanın listelenmesine yol açtı.” söylendi.

Belgede herhangi bir resmi imza veya mühür bulunmadığı, ancak belgenin dosya numarası ve dosyalama tarihi olduğu için “resmi bir şeymiş gibi göründüğü” vurgulanarak, belgenin sadece deneme örneği olduğu ileri sürüldü.

Açıklamada asıl iddianamenin saatler sonra kamuoyu ile paylaşıldığı belirtilirken, olayın yol açtığı karışıklığın farkında oldukları ve çok aktif, gerçek ve şeffaf bir şekilde çalışmaya kararlı oldukları belirtildi.

Ancak dün sosyal medyada geniş çapta paylaşılan ve Trump’ın adının ve soyadının yer aldığı 14 Ağustos 2023 tarihli belgedeki suçlama başlıkları, eski Başkan’a yöneltilenlerle birebir aynıydı.

altinozuajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu