Haber

Bursa İnegöl Kurban Bayramı’na hazır

BURSA (İGFA) –Bursa’nın İnegöl ilçesinde Kurban Bayramı öncesi ve sırasında belediye meclis salonunda düzenlediği basın toplantısında bayram hazırlıkları öncesi hafta sonu yapılacak YKS sınavını hatırlatan Belediye Başkanı Alper Taban, şunları söyledi: hem polis hem polis hem de polis ve jandarma ekipleri gerekli önlemleri aldı.

KAPLAMASIZ 17 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR

Kurban Bayramı’na çok az bir süre kaldığına dikkati çeken Lider Taban, belediyemizin her dönemde olduğu gibi bir takım hazırlıklar yaptığına işaret ederek, “Özellikle bayram öncesi esnafımızı ilgilendiren konu, Bunları satabilecek, ticaretine devam edebilecek ve vatandaş bundan faydalanabilecek… Kaldırım işgalleriyle birlikte, “İlgili her bayramda olduğu gibi bu bayramda da esnek olacağız. 17 Haziran Cumartesi gününden itibaren esnaflarımız esnaflarını özellikle yaya ve araç trafiğini aksatmayacak şekilde kendi kapılarının önünde satabilecekler. Bu uygulama bayramın ilk gününe kadar devam edecek” dedi.

Bazı bölgelerde trafik düzenlemesi yapacaklarını ve 24 Haziran Cumartesi gününden itibaren çarşıyı tamamen araç trafiğine kapatacaklarını belirten Başkan Taban, “Bu uygulama bayramın ilk gününe kadar tekrar yapılıyor. Burada da devam ediyor. Vatandaşların yürüyerek daha rahat alışveriş yapmaları amaçlanıyor.Bununla ilgili de düzenlemelerimiz var.26 Haziran Pazartesi günü Pazartesi Pazarı kendi gününde kurulacak.Ayrıca Mer’imizde kıyafet dolu bir pazar kurulacak. -Pa pazarı 27 Haziran Salı günü Alanyurt mahalle pazarı kendi gününde açık olup ayrıca Mer-Pa’da da sebze ve meyveler bulunmaktadır Bunların dışında 28-29-30 Haziran ve 01 tarihlerinde tüm pazarlar kapalı olacaktır. Temmuz ayında bayram” dedi.

gemlikajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu